Sports FAQ
Home / Europe Football

Er-Bomber Situation

ARBANITAI2010-05-10 01:14:56 +0000 #1
Me Romen nuk kemi operacione ne zhvillim,por vetem disa kontakte.Kam

qene ne Bolzano per te pare miqesoren kunder Standartit te Liezhit,kam

folur me Daniele Prade per problematika te ndryshme por jo per

Bogdanin ne veçanti”. Keshtu është shprehur Drejtori nsportiv i Sienes,Giorgio

Perinetti, mbi pozicionin e sulmuesit shqiptar,Erjon

Bogdani. “Nje lojtar si Bogdani mund te jetë shumë i çmuar per skemat e

trajnerit Spalletti.Eshte nje lojtar me shumë kualitete,eshte ne gjendje

te bej repartin sulmues i vetem, preferon te mbajne topin ne menyre qe te

integrohen shoket e ekipi. Gjithashtu shprehet mire kur kerkon pasin

nga larg ne menyre qe te inserohet vete drejt portes”. Lojtari i ishte

shitur Udinezes.”I kishim premtuar nje rritje te rroges sepse vitin qe

kaloi luajti shumë mire. Oferta e Udinezes nuk i eshte dukur e arsyeshme

dhe per kete motiv ka rrefuzuar edhe pse ekipet ishin dakort, Ndonëse një diçka e tillë ishte e pa pritur, neve nuk na ka munguar respekti

Në konkluzion e sipër, sipas traditës së shitblerjes, sa here që digjohet një kolaborim I sigurtë, gjithnjë ndodh e kundërta dhe të mos habitemi aspak sikur Er-Bomber të vishet verdhekuq, ndonëse siguria nga drejtuesit e klubit është “bindëse”. Edhe ne ndeshjet e pare miqesore te Sienes se

sivjetme Bogdani eshte vleresuar si lojtari me i mire i ekipit toskan.

Vet trajneri Berretta qe ne fillim e kishte gjykuar si te panevojshem

Bogdanin ka thene qe eshte i domozdoshem per ekipin e tij dhe do te

ishte shumë i gezuar nese lojtari shqiptar do te rrinte tek Siena.


ARBANITAI2010-05-10 01:23:04 +0000 #2
Erjon Bogdani / Edhe Roma në gjueti të sulmuesit shqiptare

• Vazhdojnë të rriten preferencat e skuadrave për lojtarin shqiptarEkipi i njohur kryeqytetas eshte

interresuar per blerjen e sulmuesit shqiptar,Erjon Bogdani.Drejtuesit e

Romes kane pasur kontakte me ato te Sienes per te shqyrtuar nje blerje

te mundshme te Bogdanit.Megjithse ekip toskan kishte rene dakort me

Udinezen,Eri nuk e pronaj kete transferim ne Friuli,preteksti zyrtar

ishte rroga qe kerkonte sulmuesi shqiptar,por duke pare interresimin e

shum skuadrave italiane ndoshta Bogdani ka deshire te luaj ne ndonje

skuader me te mire.Sistemimi i sulmuesit te kombetares shqiptare tek

Roma do te ishte ideal si per lojtarin ashtu edhe per ekipin.Ne fakt

interresimi i ekipit kuqeverdhe per Bogdanin vjen nga fakti se nen

urdherat e trajnerit Spalletti nuk ka shum alternativa per sulmin.Vete

trajneri Spalletti para disa kohesh ka shprehur elozhe per Erjonin dhe

tani ndoshta po mendon ta kete ne dispozicion per sezonin e ardhshem.

Perveq interresimit te Udinezes,Romes,Torinos apo edhe deshires se

Sienes per ta mbajtur ne ekip Bogdanin keto dite qarkullon edhe nje

opsion tjeter.Flitet qe Erjoni i ka premtuar drejtuesve te Bolonjes qe

ne rast se ekipi kuqeblu kalon ne Serie A,fale proçeseve qe po

zhvillohen ne Itali,ai do te vishin fanellen e Bolonjes.

Reply

Name:
Content:


Other posts in this category