Sports FAQ
Home / Europe Football

Trevizo interesohet për Igli Taren

ARBANITAI2010-05-10 04:03:15 +0000 #1
Kapiteni i skuadrës "kuqezi" me formën e mirë që po paraqet ka rritur përkushtimin e disa skuadrave

Sulmuesi i Lacios në Serinë A italiane dhe njëkohësisht kapiteni i skuadrës përfaqësuese shqiptare është rikthyer në qendër të merkatos. Kështu, pas shumë e shumë ofertash të ardhura në adresë të tij, nga klube të ndryshme të Serisë B dhe kampionatet e tjera evropiane ( ku oferta më konkrete ka qenë ajo e skuadrës së Panathinaikosit të Greqisë) , një tjetër interesim këtë herë vjen nga Seria A. Eshtë pikërisht skuadra e Trevizos, ajo që, pas largimit të mundshëm vitin që vjen të sulmuesit të saj Fava, ka filluar të mendojë për të përforcuar vijën e parë. Dhe për këtë është menduar pikërisht “bjondi” shiptar. Kështu, ecuria e mirë këto ndeshjet e fundit tek Lacio e kapitenit të përfaqësueses kuqezi, ka bërë që klubi i ardhur këtë sezon nga Seria B të hyjë me plane të qarta në merkaton e janarit. Sidoqoftë, duke u ndalur tek ndeshja e së shtunës me Juventusin, sulmuesi shqiptar është menduar që të mos hyjë ndër të preferuarit e trajnerit Delio Rosi, teksa vendin e tij pritet ta zërë Roki.Reply

Name:
Content:


Other posts in this category