Sports FAQ
Home / Europe Football

Igli Tare dhe Lazio Ndalin Juventusin !

ARBANITAI2010-05-10 08:34:46 +0000 #1
Kapiteni i kombëtares kuqezij dhe sulmuesi i Lacios flet reth sfidës së shumëpritur

Sonte ne darke do te zhvillohet nje ndeshje shumë e rendesishme e kampionatit italian,ajo midis Lacios dhe Juventusit. Sulmuesi i të kaltërve zhvilloi këtë bisedë me z. Ivan Zazzaroni për Radio Deejay.

Igli komplimente per formen e mire qe po gezoni kete perjudhe.

· Faleminderit.

Duket sikur qe me hyrjen tuaj ne formacionin baze te Lacjos, ekipi ka nderruar loje dhe po luan shumë me bukur.

· Kete nuk mund ta gjykoj unë. Unë di te them vetem se kur hyj ne fushe mundohem të jap maksimumin tim per ekipin.

Sonte ekipi juaj do te kete nje ndeshje shumë te veshtire.

· Natyrisht. Juventusi eshte nje ekip madheshtor dhe do te jete nje ndeshje shum e bukur mendoj unë.

Si eshte bilanci juaj kunder Juventusit?

· Mund te them se eshte nje bilanc pozitiv. Edhe kam fituar ose barazuar kunder bardhezive.Natyrisht qe kunder nje skuadre te tille jane te shumta edhe humbjet.

Lacio ne fushen e vet eshte e pamposhtur ne kete kampionat. Cfare mendoni se do te ndodhin ne ndeshjen e sotme?

· Ndoshta do te duket disi e çuditshme, por ne sonte do te zbresim ne fushe per te fituar. Ne duam te vazhdojme kete serirezultatesh pozitive ne shtepine tone.

Mos ndoshta kjo pyetje do te jete pak ters per sonte?

· Jo, absolutisht, sepse heren e fundit qe fola me ju Lacio fitoi ndeshjen e radhes.

A keni folur me shoket e ekipit per xhestin e Di Canios (pershendetja fashiste ne Livorno)?

· Te them te drejten jo. Ky eshte nje argument qe nuk na perket sepse eshte nje gje personale kapitenit tone.

Faleminderit per intervisten dhe ju uroj nje fitore sonte dhe Gezuar festat!

· Faleminderit dhe juve dhe gjithashtu ju uroj qe te kaloni festa te gezuara ju dhe te gjithe degjuesit.

Intervista është përkthyerReply

Name:
Content:


Other posts in this category