Sports FAQ
Home / Europe Football

Erjon Bogdani i gatshëm për ndeshjen ndaj Parmës

ARBANITAI2010-05-10 05:14:08 +0000 #1
Stafi mjekësor i ekipit i ka dhënë dritën jeshile për tu aktivizuar

Në të përditshmen italiane, "La Gazzetta di Parma", nuk është lënë pa u përmendur edhe emri i sulmuesit shqiptar të Sienës, Erjon Bogdani që do të jetë në rivalitet të fortë me sulmuesin e Parmës, Bernardo Korradi. Sulmuesi i skuadrës emiliane, i lindur në Siena, i cili nuk ka luajtur asnjëherë me fanellën bardhezi do të provojë të ndëshkojë skuadrën e qytetit të lindjes, kurse në anën tjetër, shtatlarti i kombëtares shqiptare, i cili pak nga pak, po pushton zemrat e tifozerisë së skuadrës së tij (dy gola të shënuar në dy ndeshjet e fundit), do të tentojë të realizojë gol edhe kësaj here për të afirmuar gjëndjen e tij të pëlqyeshme në Serinë A. Ndërkohë nga stafi mjekësor i AC Sienës mbërrijnë lajme të mira në lidhje me anën shëndetsore të sulmuesit. Tërheqja në kofshë ëhtë kaluar dhe tashmë Bogdani do të jetë i gatshëm të luajë që nga minuta e parë në ndeshjen kundër Parmës.Reply

Name:
Content:


Other posts in this category