Sports FAQ
Home / Europe Football

Kategoria e dytë - Burreli dhe Devolli, kampionë të dimrit

Annis2010-05-10 04:31:02 +0000 #1
Kryesueset e dy grupeve pas përfundimit të fazës së parë janë kampionët e dimrit në kategorinë e dytë të futbollit shqiptar

Kategoria e dytë, Burreli dhe Devolli, kampionë të dimrit

Burreli (Grupi I) dhe Devolli (Grupi II)pas përfundimi të fazës së parë janë kampionët e dimrit në kategorinë e dytë të futbollit shqiptar.

Skuadra e Burrelit, ka thyer cdo rekord në kategorinë e dutë, kur në dhjetë ndeshje e fazës së parë, i ka fituar të gjitha duke arritur maksimumin e pikëve (30). Diferenca me skuadrën e Gramshit që ndodhet në vendin e dytëështë 11 pikë (fitoi të djelën me Korabin e Peshkopisë 3-1), dhe duket se për ekipin e teknikut Baftjar Punavija ngjitja në kategorinë e parë nuk parapret më asnjë rr****. Në këtë grp, Terbuni i Pukës rr****on rrëzimin në kategorinë e tretë.

Në grupin II, lufta është më e fortë, kupër një vedn nëkategorinë e parëlufojnë 4 ekipe: Devolli, Maliqi, Përmeti dhe Sopoti i Librazhdit. Devolli fitoi me rivalen e tij, Maliqin (1-0) dhe tashmë ndodhet i shkëputur me 3 pikë (26-23). Përmeti i vendit të tretë fitoi thellësisht 5-1me Bylisin, ish-skuadrën e njohur të kategorisë superiore, që tashmë rr****on të bjerë në kategorinëe tretë. Fitoren më të thellë në këtë grup e arriti, Delvina që shaktërori 7-0 Këlcyrën e vendit të fundit.