Sports FAQ
Home / Europe Football

Kush ka me se shumti pergjegjesi per futbollit ne Shqiperi?

ARIANIT_C2010-05-10 05:10:40 +0000 #1
ktu do ti fusja si fajtor presidentet e klubeve te cilet mendojn se jan ata te cilet i zgjedhin lojtaret mbase jan ata qe paguajn trajneret dhe mendojn se ata zgjedhin, ndersa ato pun nuk u takojn atyre por u takojn trajnereve te klubeve..

Qeveria ?

qeveria si qeveri duhet te punoj me shum ne ifrastrukturen ne shqiperi si fushat e futbollit stadiumet e gjerat te tjera rreth futbollit ktu i perket edhe FSHF-s..

FSHF-ja ? ajo esht shtepia e futbollit shqiptar ndersa ka obligime te shumta si zgjedhjen e duhur te nje trajneri te kombetares shqiptare ifrastrukturen e futbollit ne vend, drejtesia nder klubet shqiptare dhe rendi nder te gjitha duhet te punoj shum rreth futbollisteve talente te rinj shqiptare ne bot dhe evrope qe te sjell sa me shum talent shqiptar ne kombetare..

ndersa me e rendesishmja esht jo korruptimi dhe gjitha kto pazare te tjerera duhet ndaluar ne fshf..

Trajneret ? ata duhen punuar shum rreth klubeve e posaqerisht rreth kombetares, te sjellin ne futboll talent te mir dhe te punojn shum..

Lojtaret ? Lojtaret si lojtar kan pergjegjesi te jen te aft ne fushen e lojes te japin maximunin e tyre 100 % dhe te punojn shum qe te arrin suksese si ne kombetare ashtu edhe personalisht..

Tifozet ? ata gjithnje kan punuar mir dhe kan gjithnje kan ber atmosfere te mir posaqerisht ndaj kombetares son keshtuqe nuk kam ndonje sugjerim per ta.. vetem vazhdoni keshtu..


ARBANITAI2010-05-10 05:17:28 +0000 #2
Agrees...

tgjitha kto jan shum merendesi nese vertet don te arrin shum ne futbollin nderkombetar shpresoj qe edhe ne ti respektojm e zbatojm kto..

Reply

Name:
Content:


Other posts in this category