Sports FAQ
Home / Europe Football

Filloi kampionati i trete i Minifutbollit

ARIANIT_C2010-05-10 06:34:46 +0000 #1
Teuta godet rende Flabinen nderkohe qe dy finalistet e vjetshme fitojne lehte

Dinamo, kampionia zyrtare ne fuqi, por jo morale e Futbollit te salle ka fituar lehte ndaj debutueses Joli. Edhe Erzeni fitoi lehte ndaj Pogradecit. Skuadra shijakase, te cileve ju rrembye titulli nuk kishte ne perberjen e saj asnje nga lojtaret e sezonit te kaluar qe i kushtuan kuroren e kampionit. Megjithate, skuadra arriti nje fitore bindese. Erzeni dhe Dinamo ishin te vendet skuadra qe arriten te fitonin si vendase.

Nder rezultatet me te spikatura ishin fitorja e thelle ne transferte e Teutes ndaj Flabines si humbja e beses ne fushen e saj me Albpetrolin. Gjithashtu, fituese jashte fushes se vet arriti edhe KS Ali Demi qe mundi Beselidhjen

Dy takimet e tjera te luajtura te djelen Flamurtari fitoi thelle me pese gola te Qopekaj dhe kater te M.Karlius, kurse Tirana fitoi ne Shkoder fale pese golave te shenuar nga Mucollari

Note: Olimpik dhe Joli jane dy skuadrat e reja qe debutojne per here te pare duke zene respektivisht vendet e Klid Ballkan qe u terhoq nga aktiviteti i edicionit te kaluar si dhe 1 Maji qe shkeputi skuadren disa ore perpara fillimitte "turneut"

Rezultatet e javes se pare:

Dinamo - Joli

9-4

Erzeni - Pogradeci

9-3

Flabina - Teuta

4 -13

Besa - Albpetrol

3 - 9

Beselidhja-K.S. Ali Demi

6-8

Flamurtari - Olimpik

11-5

Vllaznia - Tirana

4 -11Reply

Name:
Content:


Other posts in this category