12. Varteks 7 0 0 7 6:20 0
tdr2010-05-10 13:15:14 +0000 #8
POBJEDE DINAMA I HAJDUKA U GOSTIMA

03.11.2007

Hrvatsko nogometno prvenstvo nastavljeno je 15. kolom 1. HNL T-Com lige. U derbiju je Hajduk slavio u Osijeku pogotkom Tudora u 90. minuti. U Vinkovcima je aktualni prvak Dinamo pobijedio Cibaliju s 2:1,a Rijeka je u Čakovcu svladala Međimurje s 1:0. Derbi začelja Zagreba i Varteksa završio je bez golova. Inter je preokretom pobijedio Zadar s 2:1, a Slaven Belupo je s 1:0 bio bolji od Šibenika.

Tudorov gol u zadnjoj minuti

U derbiju kola Hajduk je u gostima slavio protiv Osijeka s 1:0. U čvrstoj utakmici bez puno pravih prilika tri boda gostima u Gradskom vrtu je donio branič Igor Tudor pogotkom u posljednjoj minuti susreta. Najljepši je to način za povratak dugogodišnjeg hrvatskog reprezentativca nakon gotovo 16-mjesečne stanke zbog ozljede.

Slavlje Dinama u Vinkovcima

Nakon remija s Hajdukom, Cibalia je dočekala branitelja naslova i lidera na ljestvici domaćeg prvenstva. Velik zalogaj za Vinkovčane, koji su pogodak primili u 20. minuti.

Oporavljeni Luka Modrić u kaznenom je prostori pronašao Tomu Šokotu., koji je loptu prepustio Ognjenu Vukojeviću, a ovaj zabija pogodak glavom. Nakon ranog vodstva Zagročani su zagospodarili terenom, a dodatni peh Vinkovčani su imali u 32. minuti, kada im se ozlijedio prvi vratar Davor Burcsa, a zamijenio ga je Marijan Antolović.

Propuštena šansa za remi

Ipak, u sučevoj nadoknadi prvoga dijela novi miljenik Vinkovaca izjednačio je rezultat. Željko Malčić, koji je dvama pogocima na Poljudu donio bod svojoj momčadi, s dva metra glavom zabija za 1:1. Ali, dokaz dobre forme dao je u Ivankovićev jocker s klupe, Guela, koji je u igru ušao na poluvremenu umjesto Sammira. Već u 50. minuti iskoristio je poklon loptu Mešića i doveo goste u vodstvo s 2:1.

U 77. minuti vratar maksimirske momčadi Georg Koch u šesnaestercu je srušio Radotića, ali ubrzo se iskupio obranivši Bagarićev udarac s bijele točke. Zagreočani zaslućeno odnose nova tri boda iz Vinkovaca.

Slaba Rijeka slavila u Čakovcu

Rijeka je nakon tri utakmice uspjela pobijediti, i to u Čakovcu protiv Međimurja. Ukupno gledajući, domaća je momčad imala više prilika za gol, ali napadači nisu bili koncentrirani. Obje su momčadi istrčale oslabljene - gostima se ozlijedio vratar Žilić, a Međimurje je igralo bez Bratkovića, Šaranovića i Cicera Lime.

U prvih 45 minuta najizgledniju prigodu imao je Šafarić, kada je u 35. minuti ostao sam pred vratara, ali slabo je pucao. Piškor je u jednoj akciji dvaput zaprijetio, ali bez prave završnice. Dalićeva momčad kaznila je neučinkovitost domaćina pogotkom Radomira Đalovića u 48. minuti. I nakon primljenoga gola Međimurci su pritiskali tražeći izjednačenje, ali nisu uspjeli.

Interov preokret za pobjedu

U zanimljivom susretu u Zaprešiću domaći Inter preokretom je pobijedio Zadar s 2:1. Gosti su poveli preko Mitrovića u 36. minuti i tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku su precizni bili samo domaći nogometaši - u 61. rezultat je izjednačio Gulić, a važna tri boda Divu iz predgrađa donio je Sivonjić šet minuta kasnije.

U 88. minuti Inter je ostao s igračem manje, jer je izravni crveni karton dobio Krznar.

Slaven bolji od Šibenika

Slaven Belupo je s 1:0 bio bolji od Šibenika. Domaćini su u Koprivnici na Gradskom stadionu do tri boda došli pogotkom Poljaka u 66. minuti utakmice. U posljednjim trenucima susreta gostima je nakon crvenog kartona isključen Batur.

Derbi začelja bez golova

Evidentna kriza momčadi Miroslava Blaževića nastavljen je i u današnjem ogledu s Varteksom. Derbi začelja u Kranjčevićevoj ulici završio je bez pogodaka. Izdvajamo tek sumnjivu situaciju, prijedlog za naše Oko sokolovo. U 63. minuti u kaznenom prostoru domaćina je srušen Papa, a sudac Križarić prvotnu presudu kaznenog udarca na intervenciju svojeg pomoćnika poništava.